Łaskawy poddany Bogu Serafin Kaszuba

Ktokolwiek spośród nas momentem napotyka na własnej drodze tyle przeszkód, że potrafimy się w nich zgubić. Niejednokrotnie zapominamy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, widzimy wokół naprawdę dużo złych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Akurat wtedy chcemy kogoś, kto może nam pokazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu ukazuje nam, że na końcu naszej drogi to wszystko nabierze znaczenia. Jeżeli potrzebujemy dokładnie takiego natchnienia warto przybliżyć sobie żywot szanownego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Mężczyzna o ogromnym sercu, sile, a szczególnie przeogromnej chęci wspomagania innych i oparcia modlitwą czy podniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego życiorys jest naprawdę warty przeczytania, by przypomnieć sobie, iż tacy ludzie naprawdę istnieli a my możemy się obecnie na nich wzorować.

Cierpliwa ufność

Czcigodny sługa Boży Serafin Kaszuba, właśnie takie określenie zostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich heroicznym czynom, jakich zrealizował za życia. Dzięki niezachwianej wierze i trwałej pomocy wiernym. Trudno jest nam uwierzyć w to, że człowiek taki właściwie chodził po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na witrynie internetowej przypisanej jego osobie odkryjemy:

 • życiorys,
 • świadectwo ludzi, którzy mieli możliwość go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa oraz kazania,
 • myśli,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • możliwość przekazania ofiary pieniężnej, aby osoba tego poczciwego sługi Bożego była niezwykle znana.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy prawie zginął, który był ścigany przez władze, skazany za działania, których nie wykonał, skazany właśnie dlatego, że chciał głosić słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak by w określonym okresie zostać bez dachu nad głową, przez mnóstwo swoich ostatnich lat istnienia nie posiadał określonego meldunku. Szedł i głosił i podnosił tych co upadali pomimo wielkiego własnego ciężaru, który miał na swoich barkach. Mimo tych wszystkich trudności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy pamiętają go jako osobę, od której biła duża satysfakcja bycia. Ponadto był niezwykle ubogi, jednak wcale go to nie obchodziło. Spożywał zatem co oddali mu wierni jedyne finanse jakie posiadał płacił na bilety autobusowe, by jechać do pozostałych miast i rozszerzać swoją religię i wiarę w lepsze jutro. Jednym z wielu heroicznych czynów, był fakt, że biorac udzial w dużej ilości wysiedleniach Polaków, zawsze powtarzał, że chociaż dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Nigdy nie zostawił nikogo kto mógłby wymagać wsparcia duchowego. Nieistotne było dla niego jaka konsekwencja może go przypaść, prawie zginał wiele razy, pomimo to przenigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie zajmowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedyne czego chciał to kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich zbierać. Dzięki swojej ogromnej wierze dodawał otuchy Polakom, zapewniał w uznaniu, iż to dobro wygra, bez znaczenia jak wiele zła jest dookoła, zło jest właśnie przejściowe.

Odblokuj się na dobro

Każdy niezależnie od tego w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, warto zajrzeć na stronę internetową oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • prawy,
 • o mocnej wierze,
 • absolutnie oddany Bogu,
 • ciągle pomagający innym.

Wszyscy na pewno się zgodzą, że takich ludzi potrzebujemy wśród nas. Jednak nieraz wystarczy myśl o nich. Umożliwia to nam odzyskać nadzieje, wiarę i wytrzymałość. A co więcej skutkuje to, że sami wymagamy być szczęśliwszymi ludźmi.

10 komentarzy

 1. Uwielbiam witryny-bardzo łatwy przyjemny i wiele do zobaczenia! Mam dokładnie korzystających bloga. Ja też jestem początkujący blog blogger, ale wciąż jestem nowy na całą sprawę. Czy macie jakieś punkty bloga pisarzy po raz pierwszy I tak naprawdę to doceniam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *